Death Note- Info

28. března 2011 v 14:54 | Cicibu x)) |  DEATH NOTE- Info
Death Note, v překladu něco jako Deník smrti. Seriál má 37 dílů a pojednává o chlapci, který našel deník, do kterého když napíše jméno člověka, jehož tvář má před očima, tak tento člověk do 40 sekund zemře na zástavu srdce, pokud to do deníku není napsáno jinak.
Dále nedoporučuji číst těm, kteří by měli případně zájem tento seriál shlédnout.
Hlavním hrdinou je génius Light Yagami, pohledný a hlavně neuvěřitelně inteligentní chlapec, nejlepší ve škole. Náhodou objeví deník, do kterého když člověk zapíše jméno člověka, tento člověk do 40 sekund zemře. Deník na Zemi upustil znuděný bůh smrti Ryuk, který zatoužil po troše vzrušení.
Light chce deník využít k tomu, aby vytvořil ze Země dokonalé místo, začne likvidovat všechny vrahy a násilníky, kteří se objeví v médiích. Brzy však začne policii být podivné, že umírají zločinci sami od sebe na srdeční zástavu a začnou po vrahovi pátrat - přece jen, i když zabíjí pro dobrou věc, tak zabíjí. Na veřejnosti je znám jako Kira, což je slovní hříčka od slova killer - zabiják. Do pátrání se zapojí mladý, ale podivínský mladík, známý všem pod přezdívkou L. I tento mladík je prudce inteligentní a má neuvěřitelné dedukční schopnosti. Light brzy objeví, že se po něm pátrá a začne válka mozků, kdy se Light snaží zabít L (neví, jak vypadá ani jak se doopravdy jmenuje) a L zase chytit Lighta.Děj je plný myšlenkových pochodů obou hlavních protagonistů, kteří se snaží jeden na druhého vymýšlet léčky a nástrahy, aby se ten druhý nějak odhalil. Důmyslné tahy připomínají šachovou partii dvou géniů. Dojde to až tak daleko, že Light se dostane do skupiny, která pátrá po Kirovi a nyní musí hrát dvojí hru: sám sebe musí zatajovat a zároveň musí i sám po sobě pátrat.
Na scéně se objeví další bůh smrti, Rem, a s ním i další deník smrti. Ten získá krásná modelka Misa Amane, která obdivuje Kiru, protože zabil vrahy jejich rodičů. Není však tak inteligentní, jako L nebo Light, a tak je brzy dopadena; L ji však chce využít k nalezení Lighta.

Light využije pravidel deníku a zbaví se svého i deníku Misy a oba zapomenou, že vůbec měli něco s Kirou společného. Deník se však dostane do rukou jiné osoby a pak po dlouhé době a mnoha spletitých situacích se opět dostane k Lightovi, z kterého mezitím opadlo podezření a kterému se poté navrátí paměť. Mezitím je však zabit L.
Hra a pátrání pokračují dál, z Lighta se stane na přání L druhý L. Na scéně se objeví další osoba, dětinský, avšak také prudce inteligentní nástupce původního L, zvaný N. S ním začne Light také bojovat. Ke konci už mi seriál nepřišel tak nápaditý, jako na začátku, avšak stále je to velmi zajímavé.


Light je na konci dopaden, protože v jeho plánech byla chyba. Nepomůže mu, že chtěl ze světa udělat lepší místo, je postřelen a umírá. Jeho život si vezme zapsáním do deníku smrti bůh smrti Ryuk.
Copy only with my Icon!!:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Avatar od Taka-Ito:3
Arigatoo!x)

Awwwww *-*No.6 Shion&Nezumi fans♥